Namierzeni do Przymierza Drukuj Email
Autor: Gabriel Kosętka   
poniedziałek, 02 sierpnia 2021 00:00

 
Przyjdź do Jezusa aby mieć życie Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
środa, 28 lipca 2021 12:28

 
Psalm 40 Drukuj Email
Autor: Waldemar Świątkowski   
wtorek, 27 lipca 2021 09:55

 
Chodzenie po wodzie Drukuj Email
Autor: Paweł Sochacki   
poniedziałek, 26 lipca 2021 09:43

 
Strumienie na pustyni - 26 lipiec Drukuj Email
Autor: L.B.Cowman   
poniedziałek, 26 lipca 2021 00:00

Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary. (Gal. 5, 5)

Bywają chwile, gdy wszystko przedstawia się w czarnym świetle, tak mrocznym, że potrzebuję dużo czasu, by znów zobaczyć promyk nadziei. Już to jest ciężarem, gdy mając nadzieję, trzeba męczyć się oczekiwaniem. Długo nie spełniająca się nadzieja nuży serce; lecz szukać nadziei przy braku najmniejszej szansy jej spełnienia, i przy tym nie poddać się rozpaczy, to największa cierpliwość, jaką można sobie wyobrazić. To tak, jakby otworzyć okno i widzieć tylko mrok ciemnej nocy, a mimo to nie zamykać okna, mając nadzieję, że za chwilę pojawią się gwiazdy; albo też odczuwać zupełną pustkę w sercu i nie pozwolić, by cokolwiek nikczemnego zapełniło tę pustkę. Takie doświadczenia przeżywał Job, Abraham idąc drogą na górę Moria; tak było z Mojżeszem w ziemi Midianitów i z Synem Człowieczym w ogrodzie Getsemane. Najtrudniej pozostać mocnym, jakoby widząc Niewidzialnego i z cierpliwością oczekiwać urzeczywistnienia nadziei.

Więcej… [Strumienie na pustyni - 26 lipiec]
 
Pochwała konserwatyzmu? Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
sobota, 24 lipca 2021 10:02

Przyszli do Jerozolimy niespodziewanie, aby schronić się w mieście przed nadciągającym wojskiem chaldejskim. Rekabici - grupa bezdomnych nomadów. Ich obecność w stolicy stała się dobrą okazją do ważnej lekcji. Bóg polecił Jeremiaszowi, aby zwołał przybyszów do jednej z przyświątynnych komnat i poczęstował ich winem.

Lecz oni odpowiedzieli: Nie pijemy wina. Jehonadab, syn Rekaba, nasz ojciec, zakazał nam tego. Nie pijcie wina — powiedział — ani wy, ani wasi synowie, na wieki!  Nie budujcie też domów, nie uprawiajcie pól, nie zakładajcie ani nie nabywajcie winnic. Mieszkajcie w namiotach po wszystkie wasze dni, abyście długo żyli na ziemi, na której jesteście tylko przechodniami! I my posłuchaliśmy głosu Jehonadaba, syna Rekaba, naszego ojca. Przestrzegamy wszystkiego, co nam przykazał. Nie pijemy wina po wszystkie nasze dni, ani my, ani nasze żony, ani nasi synowie, ani nasze córki. Nie budujemy też sobie domów na mieszkanie, nie mamy winnic, pól ani ziarna. I mieszkamy w namiotach. Jesteśmy posłuszni. Czynimy dokładnie to, co nam przykazał nasz ojciec, Jehonadab [Jr 35,6-10].

Dwieście pięćdziesiąt lat niezmiennego praktykowania zasad wpojonych przez przodka rodu. Gdzie oni się uchowali? Jak mogli nie ulec zachodzącym zmianom kulturowym i wpływom okolicznych narodów? Przecież to groziło utratą młodzieży! Takie zacofanie niechybnie spychało ich na margines społeczeństwa! Mało kto chciałby budować się ich postawą. Lecz oto Bóg zrobił z niej wielką sprawę! Wierność i posłuszeństwo Rakabitów na tyle spodobało się Bogu, że dał ich za przykład mieszkańcom Jerozolimy.

Więcej… [Pochwała konserwatyzmu?]
 
Bóg widzi, w którym miejscu jesteś Drukuj Email
Autor: Marek Senk   
sobota, 24 lipca 2021 09:59

 
Miłość wielu oziębnie Drukuj Email
Autor: Waldemar Świątkowski   
piątek, 23 lipca 2021 09:56

 
Lekcja pokory Drukuj Email
Autor: Jerzy Konieczny   
czwartek, 22 lipca 2021 09:53

 
Klejnoty obietnic Bożych - 21 lipiec Drukuj Email
Autor: C. H. Spurgeon   
środa, 21 lipca 2021 00:00

Ci, którzy innych nauczają, świecić się będą jako światłość na niebie, a którzy wielu ku sprawiedliwości przywodzą, jako gwiazdy na wieki wieczne (Dan. 12, 3)

Jest to Słowo, które mnie ożywia. Dla błogosławieństwa tego warto żyć. Mądrość człowieka jest zaletą, Słowo Boże wszakże mówi tu o mądrości niebieskiej, którą Pan obdarza wszystkich. O, gdybym poznał mego Boga, mego Zbawcę! Pragnąłbym wtedy być prowadzony mądrością Bożą, stosowałbym w życiu moim mądrość niebiańską i chodziłbym w jej świetle. Czy życie moje jest mądre? Czy szukam tego, czego szukać powinienem? Czy żyję tak, by w godzinie śmierci mieć pokój i zadowolenie z mego życia? Tylko taka mądrość zapewni mi wieczny blask światłości niebieskiej.

Więcej… [Klejnoty obietnic Bożych - 21 lipiec]
 
Zabójcza moc zawiści i pychy Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
środa, 21 lipca 2021 00:00

 
Znaj swoje miejsce w szeregu i ciesz się nim! Drukuj Email
Autor: Marian Biernacki   
wtorek, 20 lipca 2021 21:12

 
Obrzezanie Chrystusowe Drukuj Email
Autor: Andrzej Sczyrba   
poniedziałek, 19 lipca 2021 21:14

 
Wytrwałość w utrapieniach Drukuj Email
Autor: Paweł Jurkowski   
sobota, 17 lipca 2021 09:00

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 175